Vrijheidsmaaltijd | Kunst in tijden van oorlog

Schuif op 5 mei aan bij de Vrijheidsmaaltijd - 18.00 uur

Vrijheid heeft vele gezichten - en kunst maakt die zichtbaar. Tijdens de nationale Bevrijdingsdag staan we stil bij de waarde van vrijheid en democratie. We serveren soep met broodjes en nodigen je uit om samen in gesprek te gaan.

We vragen deelnemers een afbeelding mee te nemen van een kunstwerk dat vrijheid of oorlog verbeeldt. Dat kan een kunstklassieker zijn, maar ook een straattekening of een kunstwerk thuis. Deze beelden vormen het vertrekpunt voor de gesprekken aan tafel: over wat vrijheid voor ieder van ons betekent – groot of klein, persoonlijk of maatschappelijk.

Lezing | Kunst in tijden van oorlog - 19.30 uur

Tijdens de lezing belicht Marie José Eijkemans, aan de hand van voorbeelden uit de kunstgeschiedenis, de verschillende manieren waarop kunstenaars reageren op oorlog en conflict. De lezing nodigt uit tot vragen en gesprek, waarbij de afbeeldingen die eerder aan tafel zijn besproken verder worden uitgediept. Marie José is kunstenaar en verzorgt lezingen, cursussen en “proeverijen” over kunst.

 

Deze Vrijheidsmaaltijd wordt georganiseerd door Park Zuiderhout samen met stichting PostSchool en is mede mogelijk gemaakt door Vfonds. 

Wanneer

dinsdag 5 mei 2026
inloop vanaf 17.30 uur

Aanmelden

Deelname is gratis.

Graag vooraf aanmelden bij de receptie van Park Zuiderhout of per e-mail via info@postschool.nl.

Locatie

Park Zuiderhout